Σχόλιο του Γραφείου Τύπου του ΚΚΕ Για το ταξίδι του πρωθυπουργού στις ΗΠΑ Πάνος Σκουρλέτης: Απογοήτευση και αγωνία για όσα δεν ειπώθηκαν από τον κ. Μητσοτάκη στις ΗΠΑ Φινλανδία-Σουηδία και ΝΑΤΟ Όνειδος: Μητσοτάκης στο Αμερικάνικο Κογκρέσο εξομοίωσε Μεσολογγίτες με Αζοφιστές Μαριούπολης Ικέτης της Τουρκίας ο Κ.Μητσοτάκης στο αμερικανικό Κογκρέσο να σταματήσει υπερπτήσεις Η 9η Μαΐου πέρασε… Έγινε κι ένα τηλεφώνημα… Παράδοση επ’ αόριστον Την άμεση καταβολή των αποζημιώσεων στους ιδιοκτήτες υπεκμισθωμένων επαγγελματικών ακινήτων, ζητά ο Βασίλης Σπανάκης Γ. Κύρτσος: Ο Μητσοτάκης θεωρεί ότι πρωταγωνιστεί στο σήριαλ Δυναστεία» Δημήτρης Κουτσούμπας για τη Διεθνή Ημέρα κατά της Ομοφοβίας Ενώ Μητσοτάκης συμπλέει με «εμπρηστή» Μπάιντεν-Ερντογάν βάζει veto-Μπερλουσκόνι επικρίνει-Azovstal παραδίδεται Το ράλι στα σιτηρά «καίει» το ψωμί-στις μυλόπετρες της ακρίβειας καταναλωτές
Filathlos.gr

ΒΙΝΤΕΟ: «Απόδραση» στο 90′ για τη Λάτσιο

30/04/2022

Γκολ, θέαμα και ανατροπές πρόσφεραν η Λάτσιο και η Σπέτσια, με την… μπίλια να κάθεται στους «λατσιάλι» που πήραν τη νίκη με γκολ στο 90ο λεπτό (4-3).

Η αναμέτρηση είχε καταιγιστικό ρυθμό από το πρώτο λεπτό και μόλις στο 9′ η Σπέτσια άνοιξε το σκορ με τον Αμιάν. Η απάντηση της Λάτσιο ήρθε στο 33′ με εκτέλεση πέναλτι του Ιμόμπιλε. Η Σπέτσια, όμως δύο λεπτά αργότερα πήρε ξανά το προβάδισμα με υπέροχο πλασέ του Αγκουντέλο, με το 2-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου, αφού στο 37′ ακυρώθηκε γκολ του Βέρντε ως οφσάιντ.

Στο 54′ η Λάτσιο έφερε ξανά την αναμέτρηση στα ίσα, με τον Προβεντέλ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, όμως η Σπέτσια ανέκτησε και πάλι γρήγορα το προβάδισμα με τον Χριστόφ στο 56′ να διαμορφώνει το 3-2.

Η ματσάρα, ωστόσο είχε και συνέχεια αφού η Λάτσιο ισοφάρισε σε 3-3 στο 68′ με τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, για να έρθει η πλήρη ανατροπή, με τον Ατσέρμπι στο 90ο λεπτό να «λυτρώνει» τους φιλοξενούμενους, διαμόρφωνοντας το τελικό 3-4.