Τελευταία νέα
Επτά Αμερικανοί ειδικών δυνάμεων-Παραδόθηκαν Αμερικανός Ναύαρχος ε.α. & Αντισυνταγματάρχης Γιατί μισούν τον Πούτιν…οι δυτικοί Κλεπτοκράτες! Νάντια Γιαννακοπούλου στο “Π”: Το ΠΑΣΟΚ πρέπει και μπορεί να εκφράσει την ελπίδα για μια νέα πορεία της χώρας Χριστόφορος Βερναρδάκης στο “Π”: Εμείς και το γαλλικό μέτωπο των αριστερών και προοδευτικών δυνάμεων Κώστας Αρβανίτης στο “Π”: Τα καμώματα Μητσοτάκη – Τσιάρα εκθέτουν την Ελλάδα στην ΕΕ A. Τσίπρας: «Ο ΣΥΡΙΖΑ των 172.000 μελών θα είναι πρώτο κόμμα στις επόμενες εκλογές – Μεγάλο βήμα για να ξαναφέρουμε την ελπίδα» Η ζωή μας δεν μπαίνει στο χρηματιστήριο Από Σπόντα 14.5 MέΡΑ25: «Ρήξη» αλλά εντός ΝΑΤΟ και ΕΕ Ο Αντώνης Σαμαράς διχάζει ξανά τη ΝΔ! Τι ρόλο παίζει αυτός ο Τσούνης; Τώρα τρολάρει τον Ανδρουλάκη. «Βόμβα» Μεντβέντεφ-Αποκαλύπτει τους κατασκευαστές του κορονοϊού «Έρχονται πανδημίες, πείνα, πόλεμοι»
Filathlos.gr

Φινάλε στη Super League 2 με «μάχες» παραμονής

Φινάλε στη Super League 2 με «μάχες» παραμονής

01/05/2022

Στη “μάχη” της παραμονής επικεντρώνεται το ενδιαφέρον στην 34η και τελευταία αγωνιστική της Super League 2.
Ο Ολυμπιακός Βόλου, ο Απόλλων Λάρισας (εκτός αν εξοφλήσουν τις ποινές τους και απενεργοποιηθούν οι ποινές έξι βαθμών) και τα Τρίκαλα έχουν υποβιβαστεί ήδη, ενώ από τον δεύτερο όμιλο ο Καραϊσκάκης, η Ζάκυνθος και η Ρόδος θα αγωνίζονται την επόμενη σεζόν στη Γ’ Εθνική.
Κάπως έτσι και στους δύο ομίλους τέσσερις ομάδες παλεύουν για την παραμονή, με μία από αυτές να μην βρίσκεται την επόμενη περίοδο στη δεύτερη κατηγορία.
Για τον πρώτο όμιλο παλεύουν για να σωθούν ο Θεσπρωτός (33 βαθμοί), ο Πιερικός, ο Πανσερραϊκός (και οι δύο με 32), ενώ η Καβάλα είναι αυτή τη στιγμή κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού με 31 βαθμούς.
Στον δεύτερο όμιλο ο Αστέρας Βλαχιώτη έχει 35 βαθμούς, από 34 έχουν Ηρόδοτος, ΟΦ Ιεράπετρας και Παναθηναϊκός Β’, ενώ ο Διαγόρας Ρόδου έχει 33, βρισκόμενος κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού.Η τελευταία αγωνιστική (1/5, 14:45):Α’ όμιλος
Αναγέννηση Καρδίτσας-Ξάνθη
Απόλλων Πόντου- Θεσπρωτός
Βέροια- Καβάλα 
Ηρακλής-Αλμωπός Αριδαίας
Πανσερραϊκός-Νίκη Βόλου
Ολυμπιακός Β’-Ολυμπιακός Βόλου
Απόλλων Λάρισας-ΠΑΟΚ Β’
ΑΕΛ-ΤρίκαλαΡεπό: ΠιερικόςΒ’ όμιλος
Κηφισιά-Καλαμάτα
Επισκοπή-Παναθηναϊκός Β’
Ρόδος-Καραϊσκάκης Άρτας
Λεβαδειακός-Εργοτέλης
Ηρόδοτος-Αστέρας Βλαχιώτη
Αιγάλεω-Διαγόρας Ρόδου 
Καλλιθέα-Χανιά
ΟΦ Ιεράπετρας-ΖάκυνθοςΡεπό: ΑΕΚ Β’

Διαβάστε περισσότερα

Διαβάστε επίσης...